روابط عمومی: 22646472

info@ghalifarsi.com

سراسر

تهران

شبانه روزی

حتی ایام تعطیل
قالیشویی در تهران

این مرکز با برخورداری بیش از بیست شعبه و دفتر در تمامی نقاط سطح تهران، آماده ارائه خدمات برتر و به هنگام به تمامی مشتریان و متقاضیان دریافت خدمات گوناگون فرش می‌باشد.قالی‌شویی به عمل شستن فرش گفته می‌شود که طی آن فرآیند لکه زدایی، غبارروبی و شست‌وشوی فرش با آب و مواد شوینده، به طور کامل به صورتی دستی و یا ماشینی انجام می‌شود. به عبارت دیگر قالیشویی عمل نظافت فرش و زدودن آلودگی‌ها از آن است. شست‌وشوی فرش اهمیت بسیاری در نگهداری و افزایش طول عمر آن دارد. اگر چه نیاز به توضیح است که این فرآیند باید با دقت بسیاری انجام شود تا کیفیت مواد اولیه کاربردی در فرش کاهش نیافته و حتی خواصی نظیر لطافت و جلوه فرش افزایش یابد. بدین دلیل در شست‌وشوی فرش باید اصول سلامت فرش به دقت رعایت شود. 

به طور کلی شست‌وشوی فرش در چند مرحله انجام می‌گیرد. در مرحله نخست، فرش از نظر فنی بررسی می‌شود تا در صورت وجود آسیب، فرش مرمت شده و آسیب به طور کامل برطرف شود. دلیل چنین عملی آن است که در صورت وجود هر گونه عیوب احتمالی، میزان آسیب و یا پارگی در فرش افزایش نیابد. در مرحله دوم، آلودگی‌ها، کثافات و گرد و غبار فرش به کمک چرخ‌های بزرگ و سانتریفیوژ به طور کامل زدوده می‌شود. در مرحله سوم، فرش مورد شست‌وشو با مواد شوینده قرار می‌گیرد. در مرحله پایانی، فرش‌های شسته شده به اتاقی موسوم به گرم‌خانه منتقل می‌شوند تا به طور کامل خشک شوند. 


در سال‌های اخیر کارگاه‌های قالیشویی متعددی در تهران دایر شده که وظیفه تمامی آن‌ها تحویل، انتقال به کارگاه، شست‌وشوی فرش و تحویل مجدد به صاحبان فرش است. از این‌رو تمامی فرآیندهای مذکور باید توسط کارگاهی انجام شود که نزدیک‌ترین فاصله به محل سفارش دهنده و تحویل قالی را داشته باشد. اما متأسفانه در بسیاری موارد،کارگا‌ه‌های قالیشویی تنها یک مرکز برای شست‌وشو دارند و از تمامی نقاط تهران اقدام به پذیرش و تحویل فرش می‌کنند. این عامل باعث تأخیر چند ساعته و حتی در مواردی چند روزه در تحویل فرش‌ها می‌شود که خود نوعی عیب و عدم هماهنگی کافی برای یک مجموعه قالیشویی به شمار می‌آید. این مورد عموماً در زمان تحویل به صاحبان و بازپس‌دهی صاحبان بار دیگر تکرار و فرش‌ها با تأخیر چند روزه تحویل داده می‌شود.

در این میان، برخی از کارگاه‌های قالیشویی دارای شعب متعددی در تهران است که مزیت برجسته‌ای به شمار می‌آید. زیرا سفارش و تحویل به متصدیان قالیشویی طی مدت زمان کوتاهی انجام و زمان شست‌وشو و بازپس‌دهی فرش‌ها به موقع خواهد بود. از این‌رو بهتر است متقاضیان و مشتریان برای شست‌وشوی فرش‌های خود به کارگاه‌ها و دفاتر قالیشویی مراجعه کنند که دارای شعب متعددی در تمامی سطح تهران باشد. این کار باعث تسهیل ارائه خدمات به مشتریان و همچنین تشویق و دلگرمی مدیران و صاحبان چنین قالیشویی‌ها می‌شود.

از جمله این کارگاه‌ها، می‌توان به قالیشویی فارسی اشاره داشت. این مرکز با برخورداری بیش از بیست شعبه و دفتر در تمامی نقاط سطح تهران، آماده ارائه خدمات برتر و به هنگام به تمامی مشتریان و متقاضیان دریافت خدمات گوناگون فرش می‌باشد. قالیشویی فارسی با پذیرش سفارش به صورت اینترنتی و تلفنی آماده دریافت فرش در ابعاد، کیفیت و اجناس مختلف و ارائه خدماتی همانند لکه‌بری، رفوگری، رنگ‌برداری، رنگرزی، شیرازه‌دوری و شست‌وشوی است. قالیشویی فارسی به دلیل برخورداری از دفاتر و کارگاه‌های متعدد، دستگاه‌های پیشرفته، به کارگیری مواد شوینده مرغوب و استفاده از اساتید خبره در این کار، قطعاً از مراکز برجسته این حرفه به شمار می‌آید., , ,

نوشتن يک نظر

نام :*
رايانامه:
متن نظر:*
تصوير امنيتي:*چرا انتخاب ما


دغدغه شما کم خواهد شد

بدون شک دغدغه ی اصلی تمام خانواده های که می خواهند فرش خود را به قالیشوئی بدهند. پیدا کردن یک قالیشوئی مطمئن، باسابقه و کیفیت در شستشو با حفظ کامل فرش و قیمتی مناسب می گردند که ما این مجموعه را برای شما فراهم کرده ایم.


کادر متخصص و تجهیزات

در این راستا قالیشوئی فارسی با بهره گیری از کادر متخصص و مجرب و آخرین تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما مشتریان شتافته است. این قالیشوئی افتخار دارد به صورت بیست و چهار ساعته در بخش های شستشو، رفوگری، ریشه بافی، رنگبرداری و لکه برداری در خدمت شما همشهریان محترم باشد.


سابقه و پیشینه درخشان

کارخانه قالیشویی فارسی با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه قالیشویی، رفوگری و ترمیم انواع فرش شروع به کار کرده و هدف اصلی خود را، رضایت مشتری قرار داده است.

شستشوی فرشهای ابریشمی و گرانقیمت

خدمات قالیشویی فارسی قالیشویی فارسی بهترین در غرب تهران

در شستشوي فرش با دست، رعايت نكات زير دارای اهميت ويژه اي می باشد:
1-استفاده از زمين سخت، سيماني، موزاييك يا زمين شيب دار بهتر است.
2-جريان آب بايد به صورت دوش و با حرارت معمولي باشد. از آب گرم در شستشوي فرش دستباف يا ماشيني استفاده نمي شود.
توضيح: فرش هاي ماشيني به علت داشتن مواد پلاستيكي در گره ها و تار و پود، پس از شستشو نرمي و لطافت خود را از دست مي دهند. در فرش هاي دستبافت هم، كه رنگ پس مي دهد، آب گرم رنگ پس داده شده را در قسمت هاي روشن فرش تثبيت مي كند كه . ...

ادامه مطلب
قالیشویی فارسی

مقالات مرتبط با قالیشویی

 مراحل شستشوي فرش
راه های پیشگیری از بیدخوردگی فرش های اعلاء
تعریف رفو و دلایل نیاز
شیرازه دوزی منفصل چیست؟
ابزار و وسایل رفوگری
توضیحاتی در رابطه با مرمت پارگی کنار قالی